ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

عدم پاسخگویی جناب آقای دکتر مجلس آرا

رای دادن به این مورد
(3 رای)
منتشر شده در: واحد صنفی

بسم الله الرحمن الرحیم

امیرالمومنین علیه السلام : ان حوائج الناس اليكم نعمة من الله عليكم فاغتنموها فلا تملوها فتتحول نعم
حوائج مردم به شما نعمتی از جانب خدا به شماست . آن را غنیمت بشمارید و ملول از آن نشوید که در اینصورت نعمت شما به نقمت تبدیل خواهد شد

با توجه به ادامه داشتن مشکلات مالی دانشجویان بورسیه خارج از کشور وعدم دریافت پاسخ قانع کننده از مسولان مربوطه دانشجویان بورسیه طی جلسه مشترکی به بحث و تبادل نظر در مورد مشکلات خود پرداختند.

بیش از 130 نفر از دانشجویان بورسیه خارج از کشور جهت حضور در این جلسه ثبت نام کرده بودند و در این جلسه دانشجویان از کشورهای استرالیا بلاروس بلژیک دانمارک آلمان هلند مجارستان ایرلند ژاپن پرتغال روسیه سوئد حضور داشتند.

این جلسه ساعت 13:30 به وقت ایران ، 11 صبح به وقت اروپای مرکزی و 9:00 بعد از ظهر به وقت سیدنی آغاز شد و بیش از 2 ساعت به طول انجامید. در ابتدا آیاتی از کلام الله مجید قرائت شد و پس از خوش آمدگویی مجری جلسه، حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی،رئیس دبیرخانه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور به ایراد سخن پرداختند و در ادامه به سوالات دانشجویان پاسخ دادند.

از آنجا که امور مالی دانشجویان بورسیه خارج از کشور به جناب آقای دکتر مجلس آرا ، معاون محترم پشتیبانی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری واگذار شده است از ایشان نیز جهت حضور در جلسه دعوت شده بود اما متاسفانه علیرغم قول قبلی ایشان در جلسه حاضر نشدند. نهایتا با تلاش فراوان مجریان جلسه موفق به برقراری تماس تلفنی با جناب آقای دکتر مجلس آرا شده ولی بنا بر اظهارات ایشان شخصا در بانک مرکزی جهت دریافت ارز مورد نیاز دانشجویان در حال پیگیری بوده و قادر به صحبت و حضور در جلسه نبودند.

لازم به ذکر است که برگزاری چنین جلساتی در این سطح و با حضور مسولانی از کشورهای مختلف و با توجه به اختلاف ساعت و شرایط دانشجویان در کشورهای متفاوت و نیز فراهم نمودن بستر ارتباطی مناسب بسیار مشکل و زمان بر میباشد و با در نظر گرفتن شدت مشکلات و آسیبهای وارده بر دانشجویان به دلیل تعویق چند ماهه در پرداخت شهریه های تحصیلی ، حق بیمه و حقوق ماهیانه، عدم حضور جناب آقای دکتر مجلس آرا با توجه به برنامه ریزی این جلسه از هفته گذشته و قول ایشان و حضور جمع کثیری از دانشجویان خارج از کشور و نیز رایزنان محترم علمی جناب آقای دکتر هرسیچ و جناب آقای دکتر مشکات الدینی قابل توجیه نمیباشد و به پاسخگو نبودن ایشان تعبیر میشود.

به هر حال دانشجویان از راهنمایی های رایزنان محترم علمی ایران در استرالیا و کشورهای اروپایی بهره مند شدند و در حال برنامه ریزی برای رفع مشکلات خود میباشند.

جزئیات مطالب مطرح شده در این جلسه و نتایج آن در صورت توافق جاضرین در جلسه متعاقبا در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

والسلام علی من التبع الهدی

انجمنهای اسلامی دانشجویان ایرانی در استرالیا و نیوزلند

اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا

مشاهده 3634 مرتبه