ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ثبت نام چهارمین گردهمایی شناخت زیرساختهای علمی و فرهنگی تمدن غرب

بسم الله الرحمن الرحیم

 چهارمین گردهمایی " شناخت عملی زیرساخت های علمی  و فرهنگی تمدن غرب

مطالعه موردی کشور هلند

 

 زمان گردهمایی: جمعه 15 تا یک شنبه 17 جولای 2016 ( 25 تیر تا 27 تیر 1395)

 مکان : شهر لاهه، هلند

 

1.مقدمه

اثرات تمدن غرب - چه ما باورش کنیم و چه نسبت به آن بی اعتنا باشیم - بر ابعاد مختلف زندگی بشری سایه افکنده است. این اثرات برای دانشجویانی که برای تحصیل به اروپا آمده اند، ملموس تر و عینی تر است چرا که از طرفی در محیط دانشگاهی به تحصیل علم و فناوری برآمده از تمدن غرب میپردازند و از سوی دیگر شاخصها و چارچوبهای ترسیم شده فرهنگ غرب را در تعاملات علمی و اجتماعی خود احساس میکنند.

تأملی بر لایه های آشکار و پنهان تمدن غرب، و نگاهی کل گرا و کاربردی به ابعاد مختلف آن- با حضور اساتید و دانشجویانی که مدتی تجربه حضور و زندگی در چنین فضایی را داشته اند- فرصت مغتنمی است که می تواند بستر یک هم اندیشی و باز اندیشی را در راستای «شناخت عملی زیرساخت های علمی  و فرهنگی تمدن غرب» فراهم آورد. شناخت و استفاده از تجربیات و چالشهای چنین تمدنی میتواند گامی مهم در احیای فرهنگ و تمدن اسلامی به عنوان آرمان انقلاب اسلامی ایران باشد.

 

2. سابقه همایش

بر اساس مقدمه مذکور، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا فعالیت هایی از دوره های گذشته آغاز کرده که در قالب طرح های مشخصی که از طریق خود اعضای انجمن ها مدیریت می شوند، به واکاوی مسائل مهم کشور محل تحصیل شامل زیرساخت های علمی-پژوهشی، فرهنگ و بنیه های فکری و سبک زندگی می پردازد. این فعالیت ها بیشتر بر شناخت عملی مبتنی است تا بحث های نظری. سه دوره قبلی این همایش در کشور آلمان برگزار شده و بیشتر بر زیرساخت های علمی، فرهنگ، تمدن و سبک زندگی در این کشور متمرکز بوده است. سه همایش قبلی به ترتیب در شهرهای هامبورگ، برلین و فرانکفورت برگزار شده اند.

جهت آشنایی با گردهمایی های سه دوره قبل می توانید به به لینک زیر مراجعه فرمایید:

http://www.uisae.org/new/index.php/2014-11-06-12-19-14

 

3. همایش چهارم در هلند

در راستای سه همایش قبلی این همایش بیشتر بر شناخت فرهنگ و تمدن غرب با ویژگی های برجسته ای که در کشور هلند است متمرکز خواهد بود. بر این اساس، ابعاد و شاخصه های سبک زندگی در فرهنگ و تمدن غرب ، همچینین ظرفیت ها و زیرساخت های اقتصادی و مدیریتی علم و فناوری در کشور هلند کانون توجه این همایش خواهد بود. مخاطبین اصلی همایش دانشجویان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا خواهند بود.

افتخار داریم در پنجاهمین سالگرد تاسیس اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا، برگزاری چهارمین گردهمایی "شناخت عملی زیرساخت های علمی  و فرهنگی تمدن غرب" را اعلام نموده و از دانشجویان علاقمند برای حضور در این گردهمایی صمیمانه دعوت نماییم.

این دوره در دو بخش علمی و فرهنگی و یک بخش تفریحی جذاب برگزار خواهد شد.

 بخش علمی: نقش متخصصان و دانشجویان خارج از کشور در تحقق اقتصاد مقاومتی با تمرکز بر اقتصاد دانش بنیان.

 بخش فرهنگی: تأملی در سبک زندگی به عنوان نرم افزار و بخش حقیقی جامعه و تمدن غرب.

بخش تفریحی: کمیته اجرایی گردهمایی امسال برنامه تفریحی جذابی را در لاهه تدارک دیده که جزییات آن در ایمیل های بعدی اعلام خواهد شد.

 

4. ثبت نام

به منظور جلوگیری از تضییع حقوق اعضا و ساماندهی امور اجرایی، شرکت کنندگان باید مبلغ 50 (پنجاه) یورو را به عنوان ودیعه (برای هر ثبت نام) به حساب معرفی شده در همین اطلاعیه واریز نموده و تصویر فیش مربوطه را در فرم ثبت نام بارگذاری نمایند. این مبلغ پس از حضور در گردهمایی عودت داده خواهد شد. برای واریز مبلغ فوق می توانید به صورت آنلاین و یا از طریق مراجعه حضوری به بانک خود اقدام نمایید.

با توجه به محدودیت در ظرفیت گردهمایی، اولویت با کسانی خواهد بود که زودتر ثبت نام نمایند و بدیهی است که ثبت اطلاعات در فرم ثبت نام به منزله تایید شرکت شما در گردهمایی نخواهد بود.

ایمیل تایید نهایی پس از اتمام مهلت ثبت نام و طبق اولویت اعلام شده برای شرکت کنندگان ارسال خواهد شد.

  تذکر:

-        تمامی هزینه های اعضای اتحادیه (غیر از هزینه رفت و برگشت) در ایام برگزاری گردهمایی برعهده برگزارکنندکان خواهد بود. هزینه رفت و برگشت به عهده شرکت کنندگان می باشد. برای اسکان شرکت کنندگان هتل در نزدیکی محل برگزاری گردهمایی در نظر گرفته شده است.

-        در مورد  هزینه اسکان خانواده محترم اعضای اتحادیه (در صورتی که خود ایشان عضو اتحادیه نیستند) و دیگر شرکت کنندگان (دانشجویانی که عضو اتحادیه نمی باشند) تنها در صورت وجود ظرفیت درصدی به عنوان کمک هزینه پرداخت خواهد شد و در غیر اینصورت این قسمت از هزینه برعهده خود ایشان خواهد بود.

  

 5. مهلت ثبت نام

 چهارشنبه 15 جون 2016 ساعت 24 شب به وقت اروپای مرکزی.

 برای ورود به فرم ثبت نام کلیک نمایید.

 سفر به لاهه یا دِن هاخ (Den Haag) :

دوستانی که بنا دارند از طریق خطوط هوایی به شهر لاهه عزیمت نمایند، دو فرودگاه زیر معرفی می شود:

1.فرودگاه اسخیفول آمستردام -  Amsterdam Airport Schiphol

2. فرودگاه لاهه و روتردام - Rotterdam The Hague Airport

شرکت کنندگان می توانند از هر کدام از فرودگاه های فوق تا شهر لاهه از قطارهای بین شهری و پس از آن برای رسیدن به محل اسکان از اتوبوس یا تراموای داخل شهر استفاده نمایند.

برنامه گردهمایی از ظهر روز جمعه 15 جولای 2016 در شهر لاهه، شروع خواهد شد. لذا دانشجویان به گونه ای برنامه ریزی نمایند که نهایتاً تا ساعت 14 روز جمعه در محل اسکان حاضر شوند.

 جزئیات بیشتر در خصوص گردهمایی در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد گردید.

 

ارتباط با دبیرخانه:

جهت ارائه پیشنهادات و سوالات لطفا با دبیرخانه گردهمایی از طریق پست الکترونیک زیر ارتباط حاصل فرمایید.

ایمیل رسمی گردهمایی:

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 به امید دیدار شما عزیزان

دبیرخانه چهارمین گردهمایی شناخت عملی زیرساخت های علمی  و فرهنگی تمدن غرب

 اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا