ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

بیانیه به مناسبت روز قدس

رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در: مواضع

بسم الله الرّحمن الرّحیم

 

«مسئله قدس حادثه‌ای است برای موّحدین جهان و مؤمنان اعصار گذشته و حال و آینده، از روزی که مسجد الاقصی‌ پی‌ریزی شد تا آن گاه که این سیاره در نظام هستی در گردش است... و چه ننگ است برای دولتهای اسلامی که با در دست داشتن شریان حیاتی ابرقدرت‌های جهان بنشینند و تماشاگر باشند که امریکا، ابرجنایتکار تاریخ، یک عنصر فاسد بی‌ارزش را در مقابل آنان علم کند و با عده‌ای ناچیز، عبادتگاه مقدس و قبله گاه اول آنان را از آنان غصب نموده و با کمال وقاحت در مقابل همه آنان قدرت‌نمایی کند»

امام خمینی (ره)

 

روز قدس دیگری از راه می‌رسد، در حالی که خاورمیانه بیش از هر زمان دیگری در آتش تفرقه و تروریسم می‌سوزد. جهان اسلام چندپاره‌تر از هر زمان دیگر، به درگیری‌های داخلی مشغول است و کوچک‌ترین اراده‌ای برای پیگیری بازپس‌گیری اراضی اشغالی از سوی سران وابسته کشورهای اسلامی به چشم نمی‌خورد. قدرت‌گیری دولت جدید در ایالات متحده و هم‌پیمانی آمریکایی-وهابی نیز، حاکمان خودکامه منطقه را به هوس انداخته تا نقشه‌های جاه‌طلبانه خود را بیشتر از پیش پی بگیرند، تا آنجا که در سکوت و سازش خیانت‌بار دولت‌های عربی، امروز اسراییل، این «مغز و مادر تروریسم»، سخن از آپارتایدی جدید در قلب خاورمیانه به میان می‌آورد.

 

رسالت و آرمان فلسطین اما خاموش نشده است، چرا که آرمان احیای ارزش‌های اسلامی، قطع آمال ابرقدرت‌ها، عدالت‌خواهی و بازگشت به سرزمین زنده است و در نبود چشم‌اندازی برای پایان مسئله فلسطین، حفاظت و نگهداری از این آرمان بیش از پیش اهمیت می‌یابد. روز جهانی قدس، برای ما نشانه‌ای است تا راه تمیز حق از باطل گم نشود و تلنگری است برای وجدان‌های جهانی تا از آرمان قدس غافل نشوند. از این روست که ضمن تأکید بر اهمیت حضور در همایش عظیم روز جهانی قدس برای انعکاس صدای تظلم‌خواهی مردم فلسطین در مقابل رژیم اشغالگر، باید گامی بلندتر و جدی‌تر از این آیین وحدت‌بخش سالیانه برداشت؛ باید آموخت و آموزاند و آگاهی‌ جهانی را نسبت به اشغالگری اراضی فلسطین و جنایات رژیم متجاوز اسرائیل افزایش داد؛ باید برای همگرایی و مقابله با سیاست‌های تفرقه‌آمیز استکبار کوشید و صدای یک میلیارد و اندی مسلمان را برای انعکاس فریاد فلسطین یکپارچه کرد؛ و باید کوشید تا مسئله فلسطین، این زخم کهنه شصت‌ساله، برای همیشه و همیشه مسئله اول و اولویت غیرقابل مذاکره جهان اسلام باقی بماند، که «تنها راه ‌ریشه‌کن ‌کردن‌ این‌ غده‌ سرطانی‌ خطرناک‌، مقاومت ‌و مبارزه ‌است‌».

 

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا

مشاهده 1383 مرتبه