ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

نامه سرگشاده اتحادیه به دبیرکل سازمان ملل متحد پیرامون فجایع میانمار

رای دادن به این مورد
(2 رای)
منتشر شده در: مواضع

به نام خدا


به: جناب آقای آنتونیو گوترش، دبیرکل محترم سازمان ملل متحد

 

عالیجناب

هدف از ارسال این نامه اولاً ابراز نگرانی عمیق نسبت به وضعیت نگران کننده اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار و ثانیاً جلب نظر جنابعالی به وظیفه ذاتی سازمان ملل متحد برای توقف تجاوزات مداوم به حقوق اولیه عده ای انسان بی دفاع اعم از کودک و زن و سالمند روهینگیاست که به صورتی سازمان یافته و افراطی در حال انجام است. نگران کننده تر آن که چنین حملاتی با حمایت عوامل وابسته به نیروهای امنیتی علیه روهینگیاها در حال اجراست و دولت میانمار نیز اراده ای برای توقف چنین ددمنشی هایی از خود نشان نمی دهد.

 

اوضاع در روهینگیا چنان بحرانی است که روح و جان هر انسانی را فارغ از تعلقات مذهبی و ملی جریحه دار می کند. هشدار می دهیم که عدم رسیدگی فوری به نقض سازمان یافته و گسترده حقوق اساسی مسلمانان روهینگیا و تعلل در توقف آن، منجر به افزایش لجام گسیخته افراطی گری و خشونت حتی فراتر از مرزهای میانمار و دامن زدن به بی ثباتی در کل منطقه خواهد شد.

 

بدیهی است که دولت میانمار موظف است مطابق منشور حقوق بشر سازمان ملل سریعاً به وضعیت اسفناک اقلیت مسلمان خود رسیدگی و حقوق آنها را به طور کامل رعایت نماید. مسلماً اجبار اقلیت مسلمان روهینگیا به کوچ اجباری به کشورهای اطراف راه حل این بحران ریشه دار نیست. خواست حداقلی جامعه بین‌الملل و کشورهای مسلمان از دولت میانمار توقف فوری خشونت ها علیه اقلیت مسلمان روهینگیا، ایجاد دسترسی کامل برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به افراد نیازمند، محاکمه مرتکبین این جنایات و اتخاذ تدابیر مقتضی برای جلوگیری از وقوع مجدد چنین جنایت هایی در دادگاه های صالحه است.

 

بعلاوه، انتظار می‌رود سازمان ملل متحد به وظیفه ذاتی خود در دفاع از حقوق بشر عمل کند و سریعاً اقدامات لازم را برای توقف این جنایت ها و رسیدگی به وضعیت اسفبار جاری انجام دهد و گام‌های اساسی را برای پایان دادن به نگرانی‌های جدی جامعه بین‌المللی در خصوص وضعیت مسلمانان روهینگیا بردارد.

 

با احترام فراوان
اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا

 

برای مشاهده متن اصلی نامه به زبان انگلیسی به فایل پیوست مراجعه فرمایید.

  

مشاهده 1229 مرتبه