بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به مناسبت روز 13 آبان

بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به مناسبت روز 13 آبان

تعداد مشاهده : ۶۴۵۸ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۲

بسم الله الرحمن الرحیم


يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ

سوره مبارکه محمد، ایه هفتمپاییز که به آبان می‌رسد، گویی نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران کلید می‌خورد؛ ۱۳ آبان نه فقط یک روز، بلکه برآیند حوادثی است که گویی انقلاب بروی آن استوار شده است. چهارم خرداد ۱۳۴۲ روح الله تاریخ ایران از جنایتی به نام کاپیتالاسیون اعلام خطر کرد و فریاد کشید که ای سران اسلام (علمای نجف و قم) به داد اسلام برسید؛‌اما در خواب و بیدار حوزه‌های علمیه آن زمان، روح الله خمینی در گرگ و میش بامداد ۱۳ آبان، روانه‌ی سال‌های تبعید شد و تنها به این جمله بسنده کرد: «یاران من در گهواره مادرشان هستند».


او راست می‌گفت، یاران او که ۱۳ آبان ۵۷، پانزده ساله شده بودند، مدرسه را تعطیل کردند و روانه دانشگاه تهران شدند تا فریاد ستیزه جویی با ظلم سر دهند، اما ناباورانه ۵۶ نفر آنها زیر باران گلوله و گاز اشک آور رژیم ظلم به شهادت رسیدند. 


نوزادان دیروز، انقلابیون امروز شدند؛‌رژیم شاهنشاهی را سرنگون کردند و ۱۳ آبان ۵۸ سفارت ایالات متحده آمریکا را نماد استکبار خواندند و به تسخیر خود در آوردند.


حالا دیگر خمینی تنها یک روحانی مبارز نبود که پیر و امام آنها شده بود؛ نوزادان دیروز که حالا پشت لب‌هایشان سبز شده بود روانه جبهه‌های جنگ تحمیلی شدند تا از خاک وطن خود در برابر ائتلاف استکبار جهانی به رهبری آمریکا دفاع کنند. 


اکنون ۵۶ سال از ۱۳ آبان ۴۲ می‌گذرد، برخی از نوزادان آن سال در جریان انقلاب شهید و بعضی دیگر در دوران دفاع مقدس پَر پَر شدند. بسیاری از آنها، مردم امروز روزگار ما هستند و همچنان به همان آرمان‌ها ایمان دارند؛ اگرچه بعضی‌هایشان پشت میز قدرت آرمان‌ها را فراموش کرده‌اند، اما هنوز هستند آنها که بر عهد خود ایستاده‌اند.


در پایان شایان ذکر است که جنایات دولت کنونی آمریکا علیه مردم ایران درقالب تحریم و تروریسم اقتصادی بر هیچ انسان آزاده ای پوشیده نیست. این فشارهای ظالمانه علیه ایرانیان نه تنها به نتیجه مطلوب طراحان آن نخواهد رسید بلکه فرصت مناسبی برای تقویت حس اتحاد و یکپارچگی بین مسئولین و مردم جهت عبور عزتمندانه از این شرایط طاقت فرسا خواهد بود. از این رو، مبارزه مسئولین و تصمیم سازان با فساد سیستماتیک، اشرافی گری و قانون گریزی و همچنین اعتماد آن ها به دانشجویان و جوانان، حس همدلی، غرور ملی و امید به آینده را تقویت خواهد کرد. اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا ، که تشکلی دانشجویی، مستقل، غیر انتفاعی و غیر دولتی، صلح طلب و پایبند به اصول و ارزش های انسانی می باشد، ضمن دعوت از تمامی اقشار جامعه به حضور در راهپیمایی باشکوه ۱۳ آبان، با حرکت در راستای اهداف عالی این اتحادیه در راستای تقویت روحیه گفتگو و همدلی و تلاش بر بی نیازی کشور از بیگانگان قدم برخواهد داشت.


اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا

۱۲ آبانماه ۱۳۹۸

بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به مناسبت روز 13 آبان