مشکلات صنفی دانشجویان ایرانی مقیم اروپا پیگیری می‌شود

مشکلات صنفی دانشجویان ایرانی مقیم اروپا پیگیری می‌شود

تعداد مشاهده : ۶۳۸۲ | ۱۳۹۸/۰۷/۲۲

رضا سهرابی در گفتگو با خبرنگار حوزه صنفی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: مشکلات صنفی دانشجویان ایرانی مقیم اروپا توسط بخش صنفی اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا پیگیری می‌شود.

وی افزود: بخش صنفی اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا در نظر دارد مسائل و مشكلات مربوط به ارسال بسته‌ها و مرسولات پستی به ايران و بالعكس را به جهت رفاه حال دانشجویان ایرانی پیگیری کند.

سهرابی ادامه داد: با توجه به تحريم‌های ظالمانه از سوی آمريكا و فشار بر شرکت‌های اروپایی‌، قبول سفارش از طرف شركت‌های پستی مانند Royal Mail و DHL به مقصد ايران و بالعكس با موانعی همراه شده است كه ضرورت پيگيری و رسيدگی از نهادها دولتی را پیداکرده است.

عضو اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا گفت: از دانشجویان مقیم اروپا خواهشمندیم موارد پیش‌آمده را با بخش صنفی اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مقیم اروپا در میان گذاشته تا امکان رسیدگی به موارد فراهم شود.

دانشجوی ارشد جامعه‌شناسی دانشگاه فرای برلين گفت: راه‌های ارتباطی با بخش صنفی به طریق، ایمیل بخش صنفی  Senfi@uisae.org و دو شماره تماس منطقه اروپا جهت دریافت مشکلات صنفی دانشجویان در نظر گرفته‌شده است.

وی ادامه داد: بعد از تحريم‌ها، شركت‌های پستی اروپا و ایران اجازه ارسال و دریافت بسته‌های پستی را ندارند و این دستورالعمل باعث بروز مشکلات زیادی برای دانشجویان شده است. به این جهت‌، بخش صنفی اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا در نظر دارد طی این فراخوان مشکلات دانشجویان را دریافت و جهت پیگیری از طرف سفارت‌خانه‌های هر دو کشور و وزارت امور خارجه اقدام کند.

 گفتنی است چندی پیش سفیر ایران در انگلیس در پیام توئیتر خود نوشته بود:«شرکت Royal Mail انگلیس طی بیانیه‌ای اعلام کرده است که ارسال مراسلات و بسته‌ها به مقصد ایران را متوقف کرده است. پیگیری انجام‌شده نشان داد که وزارت خارجه و شرکت پست انگلیس، خود از بیانیه این شرکت خدمات‌رسانی شوکه شده‌اند. آن‌ها قول داده‌اند که با جدیت به دنبال اصلاح فوری این تصمیم هستند».

مشکلات صنفی دانشجویان ایرانی مقیم اروپا پیگیری می‌شود